Uudised

07. Mar 2019

Nordeconi tütarfirma SweNCN sõlmis Rootsis viie kortermaja ja ühe paarismaja ehituseks

SweNCN sõlmis lepingu Rootsi kinnisvaraarendaja Aros Bostad Stockholmi Bromma linnaossa viie kortermaja ja ühe paarismaja ehituseks. Kokku 51 korteriga arendus kannab nime Nockebyn. Lepingu maksumus on 11,7 mln eurot, hinnale lisandub käibemaks.

„Oleme Rootsis, Stockhomis või Stockholmi lähedal keskendunud ehituse peatöövõtule ning Rootsis tegutsetud pea nelja aasta jooksul ehitanud valmis kolm kortermaja ning praegu on käimas veel ühe  ehitus,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse liige Priit Luman. „Rootsi ehitusturg on Eestiga võrreldes oluliselt suurem ja võimaluste rohkem, aga seda iseloomustavad ka väga pikad traditsioonid. Selleks, et meid usaldataks, pingutame väga ning Rootsi kogemused on kogu kontsernile väärtuslikud.“

 

Tegu on Stockholmis Bromma linnaosas asuvate viie kortermaja ja ühe paarismajaga kokku 51 korterit. Hoonete arhitektiks on Rootsi arhitektuuribüroo DinellJohansson ning arendajaks Aros Bostad. Hooned on 1-5 toaliste korteritega avarate rõdudega ning hoonetekompleksis asub ka hobi ja rattaruum. Kahe hoone all on maaalune parkla. Hoonete eripäraks on tellisfassaadid, mis sobivad hästi kokku ümbritseva piirkonnaga.

 

Ehitustööd algavad 2019. teises kvartalis ning esimesed elanikud võivad sisse kolida 2020. aasta alguses. Nockebyni arendusest pikemalt: http://nockebyn.se/

 

Bromma on Stockholmi linnaosa umbes 60 000 elanikuga. Bromma on rahulik, kauni looduse ja ilusa arhitektuuriga linnaosa, mida ühendab Stockholmi kesklinnaga tihe rongiliiklus.

 

Aros Bostad on Rootsi kinnisvaraarendusettevõte, mis tegutseb Stockholmis ja ümbruses keskmise ja kõrgema segmendi eluasemeturul. Ettevõttel on hetkel töös 24 erinevat arendusprojekti, kokku 3700 koduga.