Uudised

01. Sep 2020

Nordecon ehitab Paldiski sõjaväelinnakusse uue 300-kohalise kasarmu

Nordecon AS ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus sõlmisid lepingu Paldiski sõjaväelinnakusse 300-kohalise kasarmu projekteerimis- ja ehitustöödeks. Ehitustööd hõlmavad ka kasarmuga seotud teede, platside ja välistrasside ehitust ning nõrkvoolusüsteemide projekteerimis- ja ehitustöid. Lepingu maksumus on 4,3 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

„Tegemist on järjekorras kaheteistkümnenda tüüpprojekti järgi ehitatava kasarmuga, mis koondab ühte hoonesse üksuse elu- ja õpperuumid ning varustus- ja hooldusruumid. Igas kasarmus on 300 majutuskohta ja 30 töökohta. Sama põhiprojekti on väiksemate muudatustega kasutatud pea kõigis väeosades", märkis Kaitseinvesteeringute keskuse taristuosakonna Lääne regiooni portfellijuht Mario Metsoja. „Tüüpkasarmute ehitus on aidanud kaasa projekteerimis- ja ehitustööde kiirenemisele ning võimaldanud meil planeeritust soodsamalt jõuda lepingusse“, lisas Metsoja.

„Meie kaitsejõudude teenimistingimuste kvaliteet on oluline komponent, tagamaks kõrge tase nii riigikaitse alasele väljaõppele kui seda lahutamatult toetavale ja vajalikule puhkusele. Kvaliteetne infrastruktuur annab sõjaväelinnakus teenijatele parema võimaluse keskenduda oma põhitegevusele“, sõnas Nordecon Asi juhatuse liige Priit Luman. „Nordecon on saanud oma kompetentsi ja kogemusi varasemalt panustada nii Tapa kui Jõhvi sõjaväelinnakute ehitusel ning hea meelega jätkame sama tööd nüüd Paldiskis.“

Lepingu järgi tehtavad tööd algavad Paldiski sõjaväelinnakus septembris 2020 ning lõppevad 2021. aasta lõpuks.