Uudised

03. Oct 2017

Nordecon andis tellijale üle Tapa sõjaväelinnakus 25 miljoni euro eest militaarobjekte

Nordecon andis Tapa sõjaväelinnakus Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusele üle soomusmanöövervõime taristu I ja II etapi ehitustööd, neist viimase ennetähtaegselt. Lisaks teedele-platsidele ja tehnokommunikatsioonidele valmisid I etapis oluliste ehitistena alajaam, kasarmu ja toitlustuskompleks, tehnika varjualused ja hooldus- õppehooned ning II etapis veel täiendavad varjualused ja õppehooned. Ehitustööde maksumuseks kujunes kokku ligi 25 miljonit eurot.

„Eesti riigi investeeringud riigikaitsesse mõjutavad praegu ehitusturgu tugevalt: käimas on viimase aastakümne suurimad kaitsevaldkonna ehitusprojektid ning kõik suuremad ehitusfirmad on saanud viimastel aastatel anda oma panuse riigikaitse arengusse,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg. „Nordeconi lepingud Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega nägid ette hoonete üleandmist käesoleva aasta septembri lõpuks ja oktoobris.  Andsime I etapi taristu ja kasarmu üle juba kuu aega tagasi ja nüüd koos söökla ja I etapi varjualuste ja õppehoonetega pingutasime ennetähtaegselt valmis ka II etapi varjualused ja õppehooned.

 I etapi kasarmu on 4-korruseline, suletud netopinnaga üle 4600m², selles on 300 majutuskohta ning 30 töökohta. Toitlustuskompleks on 2-korruseline, selles on suletud netopindala ca 5500m², söökla on suuteline toitlustama päevas 3200 inimest.

I etapis valmisid 3 tehnika varjualust ja 2 hooldus-õppehalli koos pesulaga. II etapis valmis 3 hooldus-õppehalli ja 2 tehnika varjualust. Kokku asfalteeriti ca 40000m2 ja betoneeriti ca 15000m2 teid ja platse.