Tutvustus

1989. aastal asutatud ehitusettevõte Nordecon AS (endine Eesti Ehitus) on tänaseks kasvanud Eesti üheks suurimaks ehituskontserniks ning on tõsiselt võetav partner kõigis ehitusturu valdkondades. 

Juba aastaid on kontserni tegevusstrateegia nurgakiviks olnud keskendumine ehituse peatöövõtule ja projektijuhtimisele, mis hoiab töödeportfelli hoonete ja rajatiste valdkonna vahel tasakaalus. Ettevõtte põhitegevuse toetamiseks on teenuste valikusse järk-järgult lisandunud tugitegevusi: teedehooldus, betoonitööd  jms, mis annavad lisaväärtust, tõhusust ning aitavad juhtida riske. 

Nordeconi spetsialistid pakuvad klientidele kvaliteetset ja kompleksset teenust nii äri-, tööstus- ja ühiskondlike hoonete püstitamisel kui ka taristu alal: teed, prügilad, tehnovõrgud, sadamarajatised.

Ettevõtte oskuste laia spektrit kinnitab Sillamäe radioaktiivsete jäätmete hoidla sulgemine, Aruvalla-Kose teelõik, Tartu läänepoolse ümbersõidu 5. ehitusala, DSV logistikakeskus, Nordea maja Tallinnas, Lõunakeskus, Ahhaa keskus, Tartu Pauluse kirik ja Tigutorn Tartus,  Paide reoveepuhasti laiendus, Muuga sadamas asuv kuumtsinkimistehas ArcelorMittal Tallinn, Tartu Ülikooli Siirdemeditsiinikeskus, Eesti Meremuuseumi Lennusadama vesilennukite angaarid jne. Kogenuima sadamaehitajana Eestis on Nordecon edukalt rajanud ning rekonstrueerinud üle 20 vesiehitise kõigis Eesti olulisemates sadamates.

Nordeconi tütarettevõte Nordecon Betoon on spetsialiseerunud peamiselt betoonkonstruktsioonide ehitusele nii Eestis kui Soomes. Tütarettevõtte Tariston peamisteks tegevusvaldkondadeks on taristuobjektide ja -rajatiste ehitus ning riigimaanteede aastaringne hooldus. Raske ehitustehnika rendile ja töövõtule on keskendunud tütarettevõte Kaurits. Eston Ehitus pakub emaettevõttega sarnaseid peatöövõtuteenuseid hoonete vallas eelkõige Lääne-Eestis. 

Ukrainas tegutseb Nordecon tütarettevõtte Eurocon kaudu. Teistel valitud välisturgudel Lätis ja Leedus oleme kontserni tegevuse ajutiselt peatanud.

2010. aasta lõpus ühendasime kontserni suurimad tütarfirmad – hoonete ehitusega tegelenud Nordecon Ehituse (aastani 2009 nimega Linnaehitus) ning rajatistele spetsialiseerunud Nordecon Infra (aastani 2009 nimega Aspi) emaettevõttega ning koos jätkame ühise ärinime Nordecon AS all.

Nordecon on Eesti Ehitusettevõtjate Liidu ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige.  

Alates 18. maist 2006 on Nordecon ASi aktsiad noteeritud Tallinna Börsil.