Digiehitus

Hoogsalt arenev digiehitus ehk mitmesugused digitaliseerimise lahendused aitavad ehitust kaasajastada, tõsta efektiivsust ja muuta sektori kuvandit atraktiivsemaks noorte seas.

Nordecon tegutseb aktiivselt Eesti Digitaalehituse Klastri juhatuses, et ehitus- ja arendustegevuse vallas kaasa rääkida ning digitaliseerimisega seotud riiklikele sammudele kaasa aidata. Seni kasutatud digilahendused on muutumas igapäevaseks standardiks ning erinevate programmide võimalusi on plaanis veelgi rohkem rakendada. Lisaks mugavusele ja kiirusele aitab digitaliseerimine kaasa ka ehitussektori keskkonnahoidlikumaks, ohutumaks ja läbipaistvamaks muutmisele.

Digiehituse kasutamine meie igapäevatöös:

- BIM ehk 3D-mudelite kasutamine projekteerimises pea kõigis meie projektides. See aitab ennetada ja vältida vigu ehitusplatsil. Oleme üle andnud ka esimesed BIM-teostusmudelid, mida teadlikul tellijal on plaanis oma hoone halduses kasutada.

- Kõik ehitusobjektiga seotud dokumendid luuakse ja allkirjastatakse digikeskkonnas. Enamikel objektidel ei ole ühtegi paberil allkirjastatud dokumenti. Digitaliseerimine ehitusplatsil aitab tõsta läbipaistvust ning dokumenteerimise efektiivsust.